טכנוקריט - פתרונות טכנולוגיים מתקדמים

רצפת בטון מוחלק

 

רצפת בטון מוחלק היא משטח בטון מיושר ומעובד בהליקופטר, שלאחר התייבשותו מיושם עליו סילר מבריק או מאט ע"פ בחירת מזמין העבודה. המשטח שנוצר הוא משטח אחיד להבדיל ממשטח מרוצף ובו מרווחים כשמשתמשים באריחים.

בשנים האחרונות התפתח טרנד של שימוש ברצפות בטון, שעד היום היו בשימוש תעשייתי בלבד, גם בעיצוב הבית והחצר. מזמין העבודה יכול לבחור להשאיר את הרצפה במראה תעשייתי או לנצל את השימוש בטכנולוגיות חדישות על מנת לתת לרצפה מראה חמים יותר. טכנולוגיות אלו איפשרו הוספת אלמנטים דקורטיביים כך שלרצפה יש גם ערך אומנותי בנוסף לשימוש היעודי שלה. הוספת אלמנטים אלו מאפשרת שילוב צבעים וצורות ליצירת מראה יחודי ומרהיב.

 

יש מספר שלבים בביצוע הרצפה:

השלב הראשון הוא הכנת המשטח עליו מתעתדים לצקת את הבטון. ההכנה כוללת הנחת רשתות ברזל סמוך למועד היציקה. לכל משטח נקבע מפרט הקובע את כמות וצפיפות הרשתות בהתאם לפרמטרים הנדסיים שונים המוחושבים על פי העומסים אותם צפוי המשטח לשאת. 

 

לאחר מכן נקבעים הגבהים המדוייקים בהם יוצק הבטון. לרוב מבוצע שלב זה ע"י מאזנות לייזר באמצעות בעלי מקצוע מיומנים.

השלב הבא הוא יציקת הבטון והחלקתו בהליקופטר.

 

לאחר התייבשות המשטח ובעיתוי הנכון, מנסרים את רצפת הבטון כדי לתעל את המאמצים המתפתחים בתהליך ההתייבשות והאשפרה של הבטון, ועל מנת  שהבטון יוכל להתפשט בצורה מספקת ולמנוע היווצרות סדקים בעתיד.

 

אפשרויות הגימור הן רבות ומגוונות ובהן:

 

-          יישום סילר שקוף המונע ספיגת רטיבות והכתמה. הסילר מעניק לרצפה מראה מבריק או מאט ע"פ המבוקש.

 

-          צריבת הבטון באמצעות שימוש בנוזל חומצי. החומצה יוצרת תגובה כימית של המינרלים שבבטון ותוצאותיה הם שינוי

           צבע הבטון מאפור-ירוק לגוון צבע חדש. מספר הצבעים שניתן לקבל הוא מוגבל.

 

-          צביעת הבטון בפיגמנטים על בסיסים שונים - מספר הצבעים שניתן לקבל הוא רב יותר.

 

במקרים בהם בוחרים בצריבת הבטון או בצביעתו, מיישמים את הסילר רק לאחר מכן.

בנוסף לכך שכל אחת מהחלופות העיצוביות יוצרת רצפה בעלת מראה יוקרתי, יתרונותיה של רצפת בטון מוחלק הם רבים - פרק הזמן הדרוש להכנתה קצר יחסית והמשטח הוא עמיד למדי. בנוסף לכך הרצפה קלה לניקיון.

 

 

הנגר 14, מרכז עינב (ישפרו) מודיעין   |   מען למכתבים:נחל בוקק 6, מודיעין 7173541   |   טל':08-9702384, פקס: 08-9702385, דוא"ל: contact@frp.co.il